Rakennuslautakunta

Rakennuslautakunnan jäsenet 2017 - 2021

Huczkowski Johan, puheenjohtaja 
johan.huczkowski@kemijarvi.fi

Nampajärvi Suvi, varapuheenjohtaja
040 514 2564
suvi.nampajarvi@kemijarvi.fi

Huczkowski Raimo
raimo.huczkowski@kemijarvi.fi

Savukoski Riitta
040 777 7359
Hannuntie 3 C 14, 98440  Kallaanvaara
riitta.savukoski@kemijarvi.fi

Somppi Petri
0400 187 666
petri.somppi@kemijarvi.fi

Kaupunginhallituksen edustaja Harju Markku 
0400 396 289
Latokummuntie 12 B, 98100 Kemijärvi
markku.harju@kemijarvi.fi

Esittelijä Pekka Niemelä
0400 203 257
pekka.niemela@kemijarvi.fi

Pöytäkirjanpitäjä
Eija Kunnari
040 834 5193
eija.kunnari@kemijarvi.fi

 

Varajäsenet

Jokiniemi Matti (Huczkowski Johan)
Kumpula Aili  (Huczkowski Raimo)
Lappalainen Mia (Nampajärvi Suvi)
040 963 9807
Sodankyläntie 1007, 98100  Kemijärvi
mia@offpisteadventures.com

Kumpula Aili  (Huczkowski Raimo)
Varastotie 4, 98100  Kemijärvi

Miinala Juha (Savukoski Riitta) 

Luttinen Lauri (Somppi Petri)
040 586 7161
Urheilukatu 6, 98100  Kemijärvi
lauri.luttinen@gmail.com

 

Kaupunginhallituksen varaedustaja
Ojala Kirsti
050 359 1129
Ollilantie 4, 98400 Isokylä
kirsti.ojala@kemijarvi.fi

Kokoukset, pöytäkirjojen ja viranhaltijapäätösten nähtävillä pitäminen

Rakennuslautakunta kokoontuu pääsääntöisesti keskiviikkoisin alkaen klo 16.00 teknisten palvelujen kokoushuoneessa (Vapaudenkatu 8 B 3. krs) tai kokouskutsussa mainitussa muussa paikassa. Pöytäkirjat pidetään yleisesti nähtävillä kokousta seuraavana arkipäivänä kaupungin verkkosivuilla.

Esityslistat ja pöytäkirjat