Tekninen lautakunta

Teknisen lautakunnan jäsenet 2017 - 2021

Teemu Kostamovaara, puheenjohtaja  
Mäkipirtintie 12, 98450 KOSTAMO 
0400 375 507
teemu.kostamovaara@kemijarvi.fi                           

Kelloniemi Juhana, varapuheenjohtaja
Taiteilijankatu 11, 98100 KEMIJÄRVI 
044 284 4475
juhana.kelloniemi@kemijarvi.fi  

Kaisanlahti Tarja
Koulukatu 34 C 19, 98120 KEMIJÄRVI 
040 563 1994
tarja.kaisanlahti@kemijarvi.fi     

Lautamo Kristiina  
Kirkkokatu 18 A, 98100 KEMIJÄRVI 
0400 131 515  
kristiina.lautamo@kemijarvi.fi                                                           

Pöyliö Esa 
Jatulinkatu 24, 98100 KEMIJÄRVI  
040 658 7990
esa.poylio@kemijarvi.fi    

Tikkanen Jani
Siporinne 8, 98440 KALLAANVAARA 
040 823 7902 tai 016-815 051 
jani.tikkanen@kemijarvi.fi
                                   

Vihriälä  Heidi
Latokummuntie 2 A 6. 98100 KEMIJÄRVI 
040 721 9939 
heidi.vihriala@kemijarvi.fi                                                       
                         

Kaupunginhallituksen edustaja:
Savukoski Riitta 
Hannuntie 3 C 14, 98440 KALLAANVAARA  
040 777 7359
riitta.savukoski@kemijarvi.fi 

Nuorisoneuvoston edustaja: 
Niemistö Anni

 

Teknisen lautakunnan varajäsenet:

Nampajärvi  Suvi (Kostamovaara Teemu)
040 514 2564
suvi.nampajarvi@kemijarvi.fi

Huczkowski Johan (Kelloniemi Juhana)
johan.huczkowski@kemijarvi.fi

Ruokamo Anita (Kaisanlahti Tarja)
040 825 1667
Mäntyvaarantie 15, 98710 Joutsijärvi
anita.ruokamo@kemijarvi.fi

Severinkangas Juha (Lautamo Kristiina)
040 760 5880
Raajärventie 770, 97645 Juujärvi
juha.severinkangas@gmail.com

Alaluusua Teuvo (Pöyliö Esa)
040 773 7213
Itärannantie 145, 98230 Luusua
talaluusua@hotmail.com

Vermas Maija-Leena (Tikkanen Jani)

Räisänen Kari (Vihriälä Heidi)
kari.raisanen@kemijarvi.fi

Kaupunginhallituksen varaedustaja
Ojala Jukka 
0400 159 845
Peräposiontie 744, 98400 Isokylä
jukka.ojala@kemijarvi.fi

Nuorisoneuvoston varaedustaja
Somppi Marianne

 

Kokoukset, pöytäkirjojen ja viranhaltijapäätösten nähtävillä pitäminen

Teknisen lautakunnan kokoukset pidetään pääsääntöisesti torstaisin klo 16:00 alkaen kaupunginhallituksen kokoushuoneessa, os. Hallituskatu 4 tai kokouskutsussa mainitussa muussa paikassa. Pöytäkirjat pidetään yleisesti nähtävänä tarkastamisen jälkeen kunnan verkkosivuilla. Pöytäkirjan nähtävänä pidosta ilmoitetaan aina kokouskutsussa. Lautakunnan alaisten viranhaltijoiden päätökset pidetään nähtävillä päätöksessä mainittuna päivänä kaupungin yleisessä tietoverkossa uuden kuntalain mukaisesti.

Esityslistat ja pöytäkirjat